Å ri på en elefant er noe alle bør prøve. For en herlig opplevelse! Jeg har gjort det en gang tidligere da jeg var i Thailand med pappa, men de asiatiske elefantene var betydelig mye mindre! De afrikanske elefantene er de største som finnes i verden og en av de vi fikk hilse på i går var ikke mindre enn 3 meter høy og veide mellom seks og syv tonn.
En elefant driter forresten 150 kilo bæsj om dagen, så er det noe man ikke vil arbeide som her nede så er det rengjører hos elefantene. Neida, men fy søren så mye vi lærte om disse vesnene på en liten time. Vi fikk ta på dem, kjenne på enhver kroppsdel, mate dem fra hendene og ri med en ansatt. Det var helt utrolig å se hvordan de trente elefantene på afrikansk vis. Her slår de dem ikke til de gjør det trener ønsker slik som det er kjent at man gjør i Asia. Her er de tålmodige og lærer elefantene gloser, som du gjør med en hund. For hver riktige bevegelse elefanten gjør, blir den belønnet med kos og godbiter. Ved å gjøre dette får de elefantene til å lære seg opptil 80 gloser på et år. En hund kan lære og forstå opptil 8 gloser, så det sier litt om hvor utrolig smarte elefantene er. Flotte, digre og vanvittig smarte!
Mens vi fikk klappe og ta på den, lå den og ble matet med to svære bøtter med mat.. Tror den nøt livet!
KLARE FOR RIDNING..
Så fikk den en belønning som takk for turen!
Fine bilder
Det så kjekt ut! Fine bilder!
kuuult fine bilder marthe<3 elsker bloggen din <3
Så fine bilder! Elefanter er fantastiske dyr, virkelig
Så ut som en herlig opplevelse!
Åhærregud, vett eg ikke om eg hadde tort! :p
Såg kjempe kjekt ut
Elefantene såg utrulog sunne å sterke ut
de e kjempe flott! Håper du kose deg 
hah, sånn har jeg gjordt i Thailand en gang før og
kommentere tilbake?
Så spennende! Elefanter virker som å være utorlig spesielle dyr! Så store og rolige
Oii så kuult <3 Fine bilder <333
Er det ikke varmt der? Dere har så mye klær hele tiden hehe. Ser ut som dere koser dere
opplevelse for livet det der heldige er dere:)
Det så ut som en sinnsykt kul opplevelse! Elefanter er så fine
Awww, så søte! Bra at de er snille med elefantene!:D
Heter du Marthe Karin Borge?
så gøy !! <3
så gøy, det vil jeg og prøve!
Er det ikke veldig mye mygg og insekter i Afrika?
DØDS KULT<3
fine bilder
Stilig! Elefanter virker som helt utrolige dyr!
hehe, det vil jeg også prøve!
Herregud, for noen fantastiske dyr elefanter er altså! Helt utrolige dyr
Herlig altså
Men at en hund kan lære åtte gloser? Vel, hunden min kan godt over sytti triks med bare ord, og i tillegg forstår han setninger som “mat”, “tur” og i det hele tatt alt annet man sier i løpet av en dag =) Så vet ikke helt hvor du har det fra? =)
Lizbethosnes.com – En ærlighetsblogg. Min hverdag med mine interesser, og den psykiske lidelsen Anorexia Nervosa. Lizbethosnes.com ♥
Lizbeth Osnes: Elefant guiden sa det
du e så nydelig å fantastisk person
Så gøy!
Fine bilder!
Hvor varmt er det det er der egentlig? ser du går mye i gensere og hettegensere og sånt
Så søte elefanter!!
oi, for en svær elefant!! må være et minne for livet å sitte på en av de, og så skjønne de er .)
Herlige bilder!
Åfyfader så store, mørke og skumle! :O Eller ikkje skumle, men annerledes. Er vandt med dissa gamle elefantane på cirkus, eg! Kjempefine bilder
så gøy!! dette var fristene!! <3
Du vet hvordan de får elefantene til å gjøre slike ting? De blir fanget som babyer, puttet i små bur hvor de blir slått og ‘knekt’ til de ikke har egen vilje. Eller så blir de dopet ned. Dyreplageri og du støttet dette nettopp!
det der er så gøy!
Åh, så spennende! Herremin, så utrolig heldige dere er! Kommer ikke over det.